Attibassi

Attibassi Caffé je tradiční italská značka kávy uznávaná zejména pro výjimečnou kvalitu svých produktů. Již dlouhá léta hodnocená jako nejlepší Bolognská káva.

Attibassi Caffé je malá rodinná firma, známá především kvalitou svých produktů s velmi omezenou produkcí.

Počátek této značky sahá do roku 1918, kdy vášeň a přátelství dvou cukrářů: pana Agostino Atti a pana Marco Bassi dala vzniknout společnému jménu Attibassi. V jedinečné atmosféře Boloně, která byla vyhlášeným místem dobré kuchyně, se produkty Attibassi rozvíjely a přitahovaly pozornost citlivých jazýčků. Dnes za použití rafinovaných moderních technik společnost pokračuje ve zdokonalování svých produktů s vášní typické pro italské pražírny.

Vlastníkem pražírny Attibassi Caffé je v dnešní době průmyslová skupina Co.ind. založena roku 1961 v Castel Maggiore. Co.ind jako uznávaný investor a jedna z nejdůležitějších italských průmyslových společností, se stala velmi stabilním prvkem, díky kterému se podařilo přenést tradiční postupy výroby do moderních technologií bez vnějšího tlaku na neustálé navyšování objemu pražení, tak jak je tomu u většinu ostatních výrobců kávy. Attibassi je tak i nyní specializovanou pražírnou s velmi omezenou produkcí.