Pellini Caffé

Příběh společnosti Pellini je příběh o lidech, o každodenním odhodlání, o dalekých zemích a vášni ke kávě předávaný přes čtyři generace.

Společnost Pellini Caffé S.p.A. je odedávna vnímána jako značka té nejvyšší kvality a jako synonymum dokonalosti přípravy kávy. Pellini již desetiletí vytváří z pití kávy jedinečný rituál, který je spojený s nezapomenutelným chuťovým prožitkem spojeným s odpočinkem a kouzlem příjemně stráveného času.   Jedinečné dědictví po léta získávaných zkušeností a znalostí přináší kávě Pellini nezaměnitelnou chuť a skvělé aroma, které ocení i nejnáročnější znalec dobrého espressa.

Společnost Pellini Caffe S.p.A. byla založena v roce 1922 ve Veroně rodinou Pellini, která se ve svých počátcích věnovala hlavně obchodem a zpracováním bylin pro farmacii. Postupem času se její hlavní činností stalo zpracování kávy. Tato společnost je celou dobu svého trváni rodinnou firmou a rodina Pellini vlastní značku Pellini dodnes. Již od počátku je cílem společnosti Pellini poskytovat perfektní chuť kávy v kombinaci s její prvotřídní kvalitou. S cílem zachovat co nejvyšší kvalitu výrobků vyhledávají týmy kávových specialistů společnosti Pellini Caffé S.p.A. ta nejlepší kávová zrna v nejkvalitnějších lokalitách pěstování kávy.

Chuť a vůně nejvybranějších zelených káv, které jsou míchány podle starobylých tradičních receptur předávaných z generace na generaci, se během pražení ještě umocňuje. Díky pomalému pražení, které je nejcitlivější částí celého procesu a během kterého zelené zrno získá tu správnou sametově hnědou barvu, dostává káva jedinečnou a harmonickou chuť a vyvážené aroma.

I přes to, že je společnost Pellini Caffé S.p.A. postavena na tradičních hodnotách a postupech, podařilo se jí maximálně automatizovat a zefektivnit výrobu s cílem minimalizovat jakoukoliv chybu způsobenou lidským faktorem. Díky zavedení norem UNI EN ISO 9001 je od roku 2008 garantovaný podrobný a pečlivý výběr kávových zrn, bezchybný proces pražení, perfektní namletí s elektronickou kontrolou a permanentní kontrola kvality výsledných produktů kávovými experty. To vše dělá z kávy Pellini jednu z největších pražíren kávy v Itálii s roční produkcí kávy přes 12 000 tun.