Mokaflor

Mokaflor Miscela Oro - 1kg, zrnková káva

Mokaflor Miscela Oro - 1kg, zrnková káva

Směs pěti různých odrůd v základním poměru 80% Arabic a 20% Robusty. Zvláštním prvkem složení je ručně promývaná brazilská Arabica z Minas Gereis, tradičně pěstovaná ve stínu banánovníků. Naproti tomu kvalitní indické odrůdy robusty vytváří v nápoji hustou konzistenci a spojuje jednotlivé složky v mimořádnou harmonii.

Nahrubo mletá se hodí také pro přípravu překapávané kávy.

Káva se vždy praží tak, aby co nejlépe vynikly její přirozené chutě. Můžete tak ucítit třeba zralé ovoce, vanilku nebo jasmín. U správně vyrobené italské kávy tak nikdy neucítíte svíravou kyselost, spáleninu nebo trpkou zemitost.

Tradice pražení kávy trvá v této malé rodinné firmě již dlouhých 70 let. Volba kontinuity, znalostí a zkušeností získaných za toto období je pilířem značky Mokaflor. V pražírně ani dnes nenajdete žádné moderní technologie a celý proces výroby je tradičně velmi manuální.

Proces výroby začíná obvyklým nákupem zelené kávy, ale to je opravdu teprve začátek, mnohem důležitější je rozhodnutí o správné době pražení, správné vlhkosti a aktuálních vlastností použité odrůdy. Každá jednotlivá složka se praží samostatně a po dokonalém vydýchání přichází na řadu alchymie míchání výsledné směsi.

Cílem výroby je pak vždy stabilita chuti a vůně. Pozorovat pražiče při procesu míchání je zážitek, u kterého ihned pochopíte v čem je toto umění tak neobyčejné. Roky tvrdé práce a nevyhnutelných omylů se zde během pár okamžiků smíchá v dokonalou směs kávy.

 

 

Naše cena s DPH:
499 Kč
Naše cena bez DPH:
433,91 Kč

středně silná káva

perfektní pěna

střední obsah kofeinu

perfektní pro kávové automaty

perfektní pro espresso

perfektní pro Cappuccino nebo Latte Macchiato

velmi dobrá jako ranní káva

Dostupnost:
Skladem