Vee Kaffee

Rodinná "mikro" pražírna z německého Mnichova je v naší nabídce teprve druhou neitalskou značkou. Od roku 1999, kdy upražili naprosto bez potřebných znalostí svou první várku, mají za sebou pozoruhodnou cestu plnou skvělých hodnocení a úspěchů na mnoha mezinárodních soutěžích.

V nabídce najdete především jednodruhové kávy s označením Grand-Cru a směsi vybraných odrůd, z nichž nejznámější je zcela jistě Jamaica Blue Mountain. Zakladatel a stále i dnes hlavní pražič Hans-Wolfram Tismer staví své umění na dokonalé technologii, osobním výběru zrna v místech původu a především každodenní tvrdé práci. Každé vyrobené zrno prochází jeho rukama již více 20 let a výsledku je to znát.

Stabilita chuti, skvěle vyvážené aroma a především neotřesitelné zásady při výběru suroviny jsou základní pilíře rodiny Tismer.

Odrůdy Grand-Cru rostou převážně na vysohorských plantážích, zrna jsou tvrdší, pražení pomalé v malých oddělených dávkách, tak aby se mohl rozvinout charakteristický chuťový profil. Ve výsledku je připravené espresso s výrazně menší kyselostí, úžasnou plností a dlouhotrvající chutí.