Lavazza

Lavazza Decaffeinato - 250g, mletá doza

Lavazza Decaffeinato - 250g, mletá doza

Výjmečná bezkofeinová káva vyrobená z nízkokofeinových vybraných kávových bobů Asijských kávovníků.

Kofein je extraovaný z kávy, která je čerstvě oloupaná a jěště zelená v nepraženém stavu. Vzhledem ke schopnosti kofeinu vázat se na vodu, se jeho odstranění provádí ve vodní lázni při vysokém tlaku. Teprve po této proceduře se zrna vysouší, praží a melou.

Díky tomuto postupu splňuje káva Lavazza všechny nároky na bezkofeinové kávy a v jejím šálku nebude nikdy více než 1% kofeinu oproti satndardní kávě. Lavazza Dek má plnou chuť a velmi příjemnou vůni.

Káva Lavazza je součástí naší kávové kultury již déle, než 100 let. Je vlastněna a spravována rodinou Lavazza. Historie kávy Lavazza začíná v roce 1894, kdy Luigi Lavazza koupil malý koloniál v Paissa Olivero, staré části Turína a založil tak vlastní obchod. Malý koloniál se stal startovacím bodem dnešní obrovské společnosti Lavazza.

Společnost s názvem Lavazza byla založena v následujícínm roce po otevření krámku s koloniálem – tedy v roce 1895. Hlavou společnosti byl Luigi. Obchod nevydělával více než 1 300 lir týdně a prodávalo se v něm prakticky cokoliv, zboží se doručovalo domů, občas se obchod stával i náhradou hospody.

Tehdy Luigi Lavazza upražil svůji první kávu a požádal ihned o zaplacení tzv. autorských práv na celý proces výroby kávy. Dnes je, Lavazza lídrem na poli espressa v Itálii, s téměř 45% podílem na celkovém kávovém trhu a 75% podílem ve spotřebě v domácnostech. Lavazza používá vlastní expertízy k selekci nejvyšší kvality zrn z více než 25 zemí produkujících kávu ve Střední a Jižní Americe, Africe a Asii.

Naše cena s DPH:
119 Kč
Naše cena bez DPH:
103,48 Kč

velice jemná káva

dobrá pěna

velmi nízký obsah kofeinu

perfektní pro kávové automaty

velmi dobrá pro espresso

velmi dobrá pro Cappuccino nebo Latte Macchiato

dobrá jako ranní káva

Dostupnost:
Skladem