La Brasiliana

La Brasiliana je prestižní značka společnosti Torrefazione La Brasiliana z italské Ferrary. Její zakladatel Alessandro Govoni se dlouhé roky snažil namíchat tu nejlepí kávovou směs, ve které bude optimální kvalita pražené kávy se srdcem a vášní míst ze kterých pochází. Toto se mu plně podařilo v kávě La Brasiliana, která je jednou z nejlepších v celé Itálii.

Zástupci společnoti La Brasiliana si sami jezdí nakupovat vypěstované kávové boby na plantáže výrobců do vysokohorských oblastí střední a jižní Ameriky. Jednotlivé druhy káv se poté samostatně praží pomalým pražením v malých dávkách a při konstantní teplotě v pražících kotlích technologie Rommel. Tímto způsobem je pražena každá odrůda zvlášť aby se z každé složky výsledné směsy dostalo do chutě maximum. Teprve po vychladnutí se jedotlivé druhy pražené kávy smíchají a vytvoří tak jedinečnou chuť. Tato technologie je sice výrazně nákladnější a náročnější na přesnost, ale výsledný efekt na kvalitu kávy je nedocenitelný.

Oblast působení italských výrobců je ve většině případů velmi regionální a jen zřídkakdy se vám tak podaří najít kávu z malé rodinné pražírny dále než několik kilometrů od místa jejího pražení.  Ani pražírna La Brasiliana tak není  výjimkou a všechny své zákazníky obsluhuje výhradně v regionu města Ferrara