Prémiové kávy

Martella Maximum Class – 1kg, zrnková káva

Martella Maximum Class – 1kg, zrnková káva

Výtečně hořká, výtečně tmavá. Malá rodinná pražírna Martella byla založena v srdci Říma již v roce 1925 a od první chvíle je hlavní ukazatelem výsledné kávy kvalita použitého zrna a dokonalost jeho pražení.

Nejkvalitnější kávy Arabica pocházející z Guatemaly, Kolumbie a Santa Dominga doplnuje nejlepší Robusta z Jižní Brazilie a Střední Ameriky. Tato káva se vyrábí v poměru 90:10 ve prospěch kávy Arabica. Římské kávy jsou tradičně tmavší s důrazem na intenzivní hořkost. Drobné dozvuky chutí čokolády a ovoce jsou pak velmi dobře rozeznatelné v klasickém espressu.

Pražení kávy je tradičně pomalé na plynu, v malých dávkách. Nikdy se nepraží více než 60 až 80 kg na jednu várku kávy. Tento způsob pražení je samozřejmě velmi nákladný, ale výsledkem je pak mnohem kvalitnější káva s vynikajícími vlastnostmi a specifickou vůní. Celý proces výroby kávy je pak víceméně ruční s minimálními prvky automatizace. Zda je zrno již správně upraženo se tak zjištuje odebráním vzorku přímo z pražící nádoby jeho vizuální kontrolou.

Hlavním motorem celé firmy jsou dnes bratři Giancarlo, David and Cristian Martello, kteří pravidelně dohlíží na celý proces výroby kávy od jejího nákupu až po pražení, balení a distribuci. I díky tomu káva Martella Maximum Class získala jako novinka v roce 2008 několik mezinárodních ocenění.

Naše cena s DPH:
699 Kč
Naše cena bez DPH:
607,83 Kč

extra silná káva

velmi pěkná pěna

vyšší obsah kofeinu

velmi dobrá pro kávové automaty

perfektní pro espresso

velmi dobrá pro Cappuccino nebo Latte Macchiato

dobrá jako ranní káva

Dostupnost:
Skladem