Musetti

Historie kávy Musetti začala v roce 1934 v italském městě Piacenza, kde Luigi Musetti založil svůj první obchod s kávou na ulici Via Garibaldi. Postupně si získal první věrné zákazníky díky trpělivé přípravě kávy na malém pražícím stroji.

Druhá světová válka přerušila úspěšný rozvoj podniku kvůli dočasnému zákazu dovozu kávy a obtížné dostupnosti surovin. Nicméně po válce Luigi Musetti s rodinou obnovil podnikání a začal rozvíjet svoji malou řemeslnou firmu.

V 70. letech se značka Musetti poprvé objevila na významném veletrhu kávy, což přispělo k jejímu mezinárodnímu rozšíření. Luigi Musetti osobně cestoval, aby představil svou kávu novým zákazníkům, a postupně se Musetti stala uznávanou mezinárodní značkou.

Po smrti Luigiho Musettiho roku 1997 přešlo vedení podniku na jeho děti, které se rozhodly pokračovat v odkazu svého otce. V roce 2003 postavila rodina Musetti moderní závod v Pontenure, kde investovala do technologických inovací pro zlepšení zpracování surovin.

Společnost Musetti se v současné době nachází ve 60 zemích na pěti kontinentech a nabízí širokou škálu kávových produktů. Vedením společnosti je Lucia Musetti a její syn Guido. Kvalita kávy Musetti je stále zdůrazňována pečlivým výběrem surovin, kontrolovaným výrobním procesem a závazkem kvality, který sahá až do dob zakladatele Luigia Musettiho. Společnost Musetti je známá i svým zájmem o udržitelnost, což dokládají certifikáty, jako je BRC pro bezpečnost potravin, Bioagricert pro organickou kvalitu a označení Fairtrade pro podporu kvalitních životních podmínek pro producenty kávy v rozvojových zemích.

Nejprodávanější

Screenshot 2024 02 07 at 19 50 19 Zrnková káva Musetti Intenso 1 kg Musetti
 
479 Kč
(427,68 Kč bez DPH)
1 položek celkem
Screenshot 2024 02 07 at 19 50 19 Zrnková káva Musetti Intenso 1 kg Musetti
427,68 Kč bez DPH
479 Kč

Tato kávová směs se vyznačuje hutným a krémovým tělem, spojeným s výraznou a vytrvalou vůní...

1287