Prémiové kávy

Salimbene Caffetteria 100% Arabica - 1kg, zrnková káva

Salimbene Caffetteria 100% Arabica - 1kg, zrnková káva

Bez výhrad můžeme směs Salimbene Caffeteria 100% Arabica označit jako rodinné zlato. Více než 80 let pokračuje Salimbene v tradici pražení špičkových odrůd Arabica s nenapodobitelnou ovocnou vůní a zlatavou cremou připraveného espressa.

Salimbene Espresso 100% Arabica se skládá z pěti ušlechtilých druhů Arabica ze Střední a Jižní Ameriky. Směs doplňují zrna Arabica z Etiopie. Salimbene Espresso 100% Arabica má plnou nasládlou chuť s nádechem jižního ovoce. Díky příměsi Etiopských káv můžete ve výsledném espresu ucítit jemný nádech mirty. Jako jedna z mála Arabicových směsí skvěle zvládá také přípravu mléčných variant jako cappuccino nebo latte macchiato.

Technologie balení kávy do kovových obalů je v celé Italii velmi oblíbená a oproti klasickým foliím zajištuje při dokonalém degasingu mnohem větší stabiltu vyrobého produktu.

Společnost Salimbene založil v roce 1933 Gennaro Salimbene, který byl uznávaným neapolským obchodníkem. Jeho rozhodnutí věnovat se prodeji zelené kávy bylo tehdy velmi překvapivým a odvážným rozhodnutím, protože trh s kávou takřka neexistoval. Přesto ve svých počátcích společnost Salimbene zaznamenala velký růst, který však zastavila válka. Po válce se Salimbene opět ke kávě vrátil, ale ne již jako obchodník se zelenou kávou, ale jako její výrobce. Otevřel si vlastní pražírnu s honosným názvem: “Grande Casa d'importazione Caffè Gennaro Salimbene”. Den po dni testoval desítky vzorků káv nakoupených ve všech koutech světa. Díky své jedinečné schopnosti analyticky zpracovávat výsledky pražení se brzy stal jedním z nejuznávanějších expertů v Neapoli.

Vždy chodil osobně navštěvovat všechny své klienty a radil jim jak kávu nejlépe připravit, aby bylo výsledné espresso co nejlepší. Dodnes se ve společnosti Salimbene používají pro přípravu kávy struktury směsí vycházející z původních receptur, které jsou předávány již po tři generace. V roce 2010 došlo ke kompletní změně designu celé značky a k prvotřídní kávě se přidala i prvotřídní obalová technika. Salimbene je jako jedna z mála značek balena v dusíkové atmosféře do plechových dóz, aby bylo zajištěno co nejkvalitnější uchování kávových zrn bez jakéhokoli negativního vlivu vnějšího prostředí.

Naše cena s DPH:
739 Kč
Naše cena bez DPH:
642,61 Kč

silná káva

velmi pěkná pěna

vyšší obsah kofeinu

velmi dobrá pro kávové automaty

perfektní pro espresso

velmi dobrá pro Cappuccino nebo Latte Macchiato

velmi dobrá jako ranní káva

Dostupnost:
SklademGalerie