Čajový porcelán

TeaLogic konvička Tea Time

TeaLogic konvička Tea Time

Sada obsahuje čajovou konvičku, šálek a podšálek z jemného kostního porcelánu s probarveným detailem čajového lístku na víčku konvičky.

Nový trend a příjemný design spojený s vysoce kvalitním porcelánem jsou výraznými atributy společnosti TeaLogic sídlící německých Brémách.

Široká nabídka porcelánu a skla pochází z malé továrny, jejíž majitelé a zaměstnanci jsou hrdi na svou práci a řemeslnou dovednost. Všechny produkty jsou navrhovány s velkou vášní a invencí světovými designéry studia Ela B. Design. Na jejich výrobu je použitý pouze vysokojakostní porcelán (Bone China) a výsledné porcelánové produkty jsou zpracovávané výhradně v Německu.

Porcelán Bone China byl pojmenován podle hlavní součásti svého střepu, kterou tvoří 40 až 50% kostního popela (především skotu). Tento druh porcelánu vynalezl v Anglii roku 1748 Thomas Frye. Na konci 18. století jej zdokonalil a průmyslově využil Josiah Wedgwood I. (1730-1795) a Josiah Spode (1733-1797) v Stoke-on-Trent, kteří jsou považování za zakladatelé anglické keramiky.

Předností kostního porcelánu patřícího do skupiny měkkých porcelánů je silná průsvitnost, bělost, pevnost a lehkost. Přežah se vypaluje zasypaný křemennou moučkou při teplotě 1280 °C až 1300 °C, dokud nedojde k úplnému slinutí střepu. Na střep se aplikuje glazura o složení: plavená křída, živec, kyselina boritá a křemen.

Vypalovací teplota glazury je kolem 1100 °C až 1150 °C. Tenkého střepu (především šálky) lze dosáhnout osoustružením suché nádoby až na polovinu původní síly střepu. Tento způsob je typický pro kostní porcelán značky TeaLogic.

Konvička i šálek mají boční ouško příjemného ergonomického tvaru. Exkluzivní provedení v čisté bílé barvě vyzařuje strohou eleganci této série čajového porcelánu. Jediným barevným prvkem je detail úchytu víčka konvičky, který zpodobňuje čajový lístek. Tento porcelán je vhodný i pro mytí v myčce na nádobí.

 

Technické parametry:

 

výška

průměr

hmotnost

objem

Konvička

10cm 

11,5cm

288g

500ml

Šálek

5,5cm

11cm

165g

250ml

 

Naše cena s DPH:
649 Kč
Naše cena bez DPH:
536,36 Kč

Dostupnost:
Skladem