Caffe Del Doge

Caffé del Doge Gourmet 1kg, zrnková káva

Caffé del Doge Gourmet 1kg, zrnková káva

Jemně pražená kávová zrna Arabica pro Caffè Rialto Grand Gourmet pocházejí z Brazílie, Indie a Kolumbie.

Benátská káva se obvykle podává s cukrem, ale také může být podávána s mlékem. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně silnou kávu, která je obvykle vařena na základě espresso kávy, může být také použita jako základ pro další kávové nápoje, jako je například cappuccino.

Klasická benátská káva také známá jako káva ve stylu Caffè Florian nebo Caffè del Doge. Tento druh kávy je obvykle připravován pomocí tradičního moka konvičky (Moka Pot)

Původní pražírna Caffè del Doge se nachází v samém srdci Benátek, jen pár kroků od slavného mostu Rialto. V současné době najdete kávu z produkce Caffe del Doge také v jedné z nejstarších kaváren světa, slavné Caffé Florian v Benátkách.

 

 

Caffe del Doge tak stále pečlivě sleduje tajemství správného pražení a přísad, které zůstávají jako dědictví po zakladateli této značky Ermenegildu Rizzardinim. Bernardo Della Mea který společnost zakoupil od mistra Rizzardiho v roce 1995 a od prvního dne, přinesl do společnosti nové technologie a zracionalizoval výrobní postupy a distribuci do dnešní doby. On a jeho spolupracovníci tak vytvořili z Caffé del Doge, která byla do té doby malou pražírnou, dynamickou a moderní společnost.

Společnost Caffé del Doge se hrdě stala členem Asociace Specialist Coffee of America a v roce 1997 investovala velké prostředky na své mezinárodní mise věnované rozvoji a propagaci kávy. Společnost se následně zůčastnila veletrhu Fancy Food Show v New Yorku a v roce 1999 vstoupila poprvé na zahraniční trh. Produkce společnosti pak byla přesunuta z větší části v roce 2001 do Padovy, aby vyhovovala strukturálním a logistickéým nárokům na výrobu a zvyšující se objem upražené kávy.

Dnes je závod v Due Carrare vybaven avantgardním systémem pražení kávy, které je schopno pražit pomocí klasické tradiční metody pražení tzv.: „benátské metody“ podle pokynů zakladatele Rizzardiniho. V posledních deseti letech se Caffé del Doge dostalo do více než 25 zemích po celém světě.

Díky své poloze je tato káva velmi výrazně zastoupena v Benátkách, kde jste se s ní mohli jistě setkat.

V roce 2004 se Caffè del Doge stal členem asociace Specialist Coffee Association Europa (SCAE) a ve stejném roce byla tato značka vybrána do Palazzo Grassi v Benátách, kde jsou slavné výstavy Salvadora Dalího. Po úspěchu v Palazzo Grassi, bylo Caffe del Doge součástí každé kavárny v muzeích Benátského obvodu. Kávu Caffe del Doge najdete v tak exotických destinacích jako jsou Palo Alto, Californie, Káhira, Egypt, Buenos Aires, Argentina a mnohé další. Vždy ve spojení s kvalití atmosférou a kvalitou. Caffe del Doge najdete též v kavárnyě muzea Villa Pisani, které se nachází na řece Brenta a který byl letním sídlem rodiny dóžete Alvise Pisani v 18. století.

 

Naše cena s DPH:
479 Kč
Naše cena bez DPH:
416,52 Kč

silná káva

perfektní pěna

střední obsah kofeinu

velmi dobrá pro kávové automaty

velmi dobrá pro espresso

perfektní pro Cappuccino nebo Latte Macchiato

velmi dobrá jako ranní káva

Dostupnost:
Skladem