Hausbrandt

Hausbrandt Espresso - 250g mletá doza

Hausbrandt Espresso - 250g mletá doza

Škála pražených káv společnosti Hausbrandt je poměrně široká s rozmanitými názvy, a proto je pro nás záhadou, proč tato vynikající káva dostala tak jednoduché a typické označení Espresso. Snad kvůli své jednoduché chuti typického dokonalého italského espressa.

Jako pro všechny kávy Hausbrandt i  pro tuto se požívají vybrané odrůdy nejlepší kávových zrn Arabica. V šálku Hausbrandt Espresso naleznete vyvážený poměr jednotlivých chutí. Kávová zrna praží zvlášť a teprve po pražení je míchají v optimální variantu.

Pomalé a jemné pražení v rotačním bubnu zaručuje, že jsou jednotlivé boby rovnoměrně propraženy, proto i u takzvaných slabých ročníků je vždy zaručena vynikající kvalita. Oproti ostatním kávám má směs Espresso Hausbrandt nižší obsah kofeinu a to pouze 1,5%.

Velmi dobrý výsledek je zaručen při použití v plněautoma­tických kancelářských strojích. Překvapivý výsledek dosáhnete rovněž použitím poměrně jednoduchého strojku Bialetti Moka Express, ze kterého můžete získat lepší kávu než ze staršího plně automatického stroje.

Torrefazione Hausbrandt vznikla v roce 1892 v městě Terst. Svojí kvalitou a tradicí patří Hausbrandt mezi nejuznávanější pražírny kávy v Itálii, o tom vypovídá i označení Káva roku 2003 a 2004. Káva Hausbrandt při pražení vychází z tradice a sází na kvalitu.

Společnost Specialità Caffè Hausbrandt založil rakouský námořní důstojník, kapitán Hermannn Hausbrandt. Město Terst již tehdy patřilo k nejvýznamnějším evropským střediskům dovozu a zpracování kávy. Díky dokonalému distribučnímu systému získala společnost Hausbrandt pověst výrobce, který uskuteční dodávky rychle a včas.

V pražírně používali nejnovější technologie jako stroje na elektrický proud s patentovaným způsobem pohonu a následným chlazením pražící nádoby, tzv. Grevenbroich. Díky této technologii dojde k zachování delikátního aroma. Firma, jako jedna z prvních, své zboží balila a přepravovala v uzavřených kovových sudech.

Nerozlučné spojení mezi tradicí a moderní značkou Hausbrandt umocňuje i oficiální název společnosti S.p.A. Hausbrandt Trieste 1892, který respektuje ducha minulosti i místo, kde společnost započala slavné tažení světem.

Naše cena s DPH:
159 Kč
Naše cena bez DPH:
138,26 Kč

středně silná káva

velmi pěkná pěna

střední obsah kofeinu

velmi dobrá pro kávové automaty

perfektní pro espresso

perfektní pro Cappuccino nebo Latte Macchiato

velmi dobrá jako ranní káva

Dostupnost:
Skladem