Ronnefeldt Teavelope Camomile 25x1,5g

Kód: 1305
179 Kč / ks 159,82 Kč bez DPH
Skladem

Čistý heřmánkový čaj z květů rostliny se hodí nejen pro zimní období. Účinně pomáhá při zánětlivých onemocněních.

Balení obsahuje 25 porcí v samostatně balených sáčcích 1,5g čaje

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční rodinná firma Teehaus Ronnefeldt vznikla v roce 1823 a patří k nejstarším obchodníkům s čajem v Evropě. Zakladatel společnosti Johann Tobiash Ronnefeldt umístil sídlo firmy do Frankfurtu, centra mezinárodního obchodu.

Dnes stojí v čele společnosti Frank Holzapfel spolu se svým synem Janem-Berendem. Podle filozofie firmy Ronnefeldt se čaj zpracovává pouze ortodoxní metodou. Tato tradiční metoda nabízí výhradně čaje nejvyšší kvality.

Heřmánek známe pro jeho zklidňující a protizánětlivé vlastnosti. Užívá se jako čaj k úpravě zažívacích potíží a ke zklidnění. Přidává se do dermatologických a kosmetických prostředků, určených k léčení oparů a kožních vyrážek. Heřmánek pravý se sbírá jako květ rostliny Matricaria recutita nebo chamomilla. Bylina se již velmi dlouho používá k přípravě jemného uklidňujícího čaje. Jeho příjemné jablečné aroma i chuť (jméno chamomilla pochází z řeckého výrazu pro kulaté jablko) vytvořilo rituál vaření a pití čaje po malých doušcích.

Užívá-li se heřmánek vnitřně, tiší žaludeční nevolnosti, uvolňuje křeče a zklidňuje nervy. Účinkuje však také zevně na kůži a sliznici dutiny ústní i oční, zklidňuje vyrážky, bolesti a záněty v krku. Navíc podporuje psychické uvolnění a zmírňuje stres. Heřmánek má mírně sedativní účinek, ale mnohem důležitější je, že celkově uklidňuje tělo a usnadňuje usínání.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: