V pátek 24.5. prodejna na Heršpické otevřena pouze mezi 12 - 16 hodinou. Děkujeme za pochopení !

Ronnefeldt Teavelope Peppermint 25x1,5g

Kód: 642
159 Kč / ks 141,96 Kč bez DPH
Skladem

Mátový čaj, který osvěží a navodí pocit vnitřní pohody, obsahuje přírodní mentol.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoká kvalita čaje Ronnefeldt je zajištěna speciální péčí, která začíná již výběrem vhodných čajových plantáží. Společnost Ronnefeldt využívá při zpracování čaje výhradně ortodoxní výrobní metodu. K této metodě je zapotřebí zručnost, zkušenost, intuice a nízké využití mechanických strojů.

Nejkvalitnější čaj vzniká tradiční ortodoxní výrobní technologií, ale pochopitelně existuje i metoda používaná pro sériovou výrobu čaje. Tato metoda se nazývá CTC (crushing – rozmačkání, tearing – trhání, curling – svinování), ovšem není schopna poskytnout čaje s jemným aroma ani vyšší listové třídy.

Mátový čaj je bylinný nápoj, který vznikne odvarem sušených nebo čerstvých listů či kvetoucí natě máty peprné. Občas se připravují varianty nápoje i ve směsi s černým nebo zeleným čajem. Zvlášť oblíbeným se stal mátový čaj v Maroku, kde se považuje za národní nápoj.

Kvůli vysokému obsahu silic v listech (1 – 2,5 %), především mentholu, je mátový čaj oblíbený pro své léčebné účinky. Má vliv na trávicí ústrojí a vylučování žaludečních šťáv, působí protizánětlivě.

Tradiční rodinná firma Teehaus Ronnefeldt vznikla v roce 1823 a patří k nejstarším obchodníkům s čajem v Evropě. Zakladatel společnosti Johann Tobiash Ronnefeldt umístil sídlo firmy do Frankfurtu, centra mezinárodního obchodu.

Dnes stojí v čele společnosti Frank Holzapfel spolu se svým synem Janem-Berendem. Podle filozofie firmy Ronnefeldt se čaj zpracovává pouze ortodoxní metodou. Tato tradiční metoda nabízí výhradně čaje nejvyšší kvality.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: