Mokaflor Miscela Oro - 1kg, zrnková káva

Kód: 1591
zrnkova
599 Kč –8 %
Mokaflor Miscela Oro - 1kg, zrnková káva
599 Kč –8 % 549 Kč / ks 477,39 Kč bez DPH
Skladem

Směs pěti různých odrůd v základním poměru 80% Arabic a 20% Robusty. Zvláštním prvkem složení je ručně promývaná brazilská Arabica z Minas Gereis, tradičně pěstovaná ve stínu banánovníků. Naproti tomu kvalitní indické odrůdy robusty vytváří v nápoji hustou konzistenci a spojuje jednotlivé složky v mimořádnou harmonii.

Nahrubo mletá se hodí také pro přípravu překapávané kávy.

Káva se vždy praží tak, aby co nejlépe vynikly její přirozené chutě. Můžete tak ucítit třeba zralé ovoce, vanilku nebo jasmín. U správně vyrobené italské kávy tak nikdy neucítíte svíravou kyselost, spáleninu nebo trpkou zemitost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradice pražení kávy trvá v této malé rodinné firmě již dlouhých 70 let. Volba kontinuity, znalostí a zkušeností získaných za toto období je pilířem značky Mokaflor. V pražírně ani dnes nenajdete žádné moderní technologie a celý proces výroby je tradičně velmi manuální.

Proces výroby začíná obvyklým nákupem zelené kávy, ale to je opravdu teprve začátek, mnohem důležitější je rozhodnutí o správné době pražení, správné vlhkosti a aktuálních vlastností použité odrůdy. Každá jednotlivá složka se praží samostatně a po dokonalém vydýchání přichází na řadu alchymie míchání výsledné směsi.

Cílem výroby je pak vždy stabilita chuti a vůně. Pozorovat pražiče při procesu míchání je zážitek, u kterého ihned pochopíte v čem je toto umění tak neobyčejné. Roky tvrdé práce a nevyhnutelných omylů se zde během pár okamžiků smíchá v dokonalou směs kávy.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mokaflor
Hmotnost: 1 kg
Typ kávy: Zrnková
Hmotnost: 1
Intenzita: Středně silná
Obsah kofeinu: Střední

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Mokaflor - rodinná pražírna ze srdce Toskánska.

V roce 1950 se začal psát příběh malé rodinné pražírny Mokaflor. Tradice a znalosti pražení se tak v této malé firmě se předávají již více jak 70 let. I přes dlouhou historii pražírnu překvapivě nenaleznete v žádném moderním areálu a pro své balení kávy se musíte vydat do úzkých uliček centra Florencie. Malý objem výroby, desítky let zkušeností a získaných znalostí umožňují vytvářet neopakovatelné směsi v prvotřídní kvalitě. Poslední roky se pražírna vydala také do nových způsobů pražení a v nabídce tak najdete i směsi vhodně pro alternativní přípravy kávy.

Volba kontinuity, znalostí a zkušeností získaných za toto období je pilířem pražení kávy Mokaflor. Pražírnu dnes vedou společně sestry Bernini a stále i přes moderní trendy a myšlení nové generace, je zde kladen velký důraz na ruční výrobu.